LED pásiky

LED pásik vhodný do interiéru aj exteriéru

Táto elegantná LED páska na vonkajšie aj vnútorné použitie sa v poslednom čase stala veľmi obľúbeným nástrojom, najmä na osvetlenie kuchynských liniek alebo šatníkov. Jednotlivo uložené LED diódy dosahujú štandardnú svietivosť 300-320 lm/m a nezahrievajú sa na vysokú teplotu, takže nehrozí riziko vznietenia a požiaru.

Cena v čase recenzie: 3,88 €

LED pásiky sú bezpochyby užitočným pomocníkom, ktorý vám pomôže osvietiť rôzne zákutia a konštrukčne neprístupné miesta, kde inštalácie bežných stropných svetiel nie je možná. Inštalácia LED pásik je pritom veľmi jednoduchá a rýchla, takže to zvládne naozaj každý. Skvelé sú napríklad ako do kúpeľní či kuchýň, tak do exteriérov. Pri výbere LED pásik je ale vždy potrebné zvážiť, kam ho budete inštalovať.

Do interiérov, v ktorých nehrozí, že by pásik prišiel do kontaktu s vodou, môžete zvoliť najlacnejší typ na samolepiace páske, ktorá nie je vodotesná. V opačnom prípade, vždy vyberte LED pásku vodotesnú s označením IP65 alebo IP68. Diódy týchto pások sú zaliate v silikónu alebo silikagélu, čo výrazne zvyšuje ich odolnosť a pomáha ich chrániť pred vlhkom a prachom. Ďalej by ste mali zvážiť šírku pásku, deliteľnosť a svietivosť, ktorá sa odvíja od výkonu. Jedine tak dosiahnete osvetlenie, ktoré ste si vysnívali.